Lise - Rehberlik Servisi

Rehberlik Servisi

Lise - Rehberlik Servisi

Antalya Bilim Koleji Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi; kişiye öğüt verme, onun adına karar verme ve sorunlarını çözmek yerine; danışanın, değişik seçenekleri görmesini sağlama, bunlardan kendisine en uygun olanını seçebilme, karar verebilme, kendine ve çevresine karşı farkındalığının artırmasına yardımcı olmaya çalışır. Bununla birlikte; öğrencilerin mutlu, çağdaş, işbirlikçi, bilinçli, üretken ve farklı bakış açılarına sahip bireyler olabilmelerini hedeflerken, öğrencilerin yalnızca duygusal gelişimiyle değil, sosyal ve zihinsel gelişimleriyle de ilgilenmektedir.

Antalya Bilim Koleji rehberlik servisi, öğrencilerinin gelecekte doğru üniformayı giymesini birincil hedef olarak planlamaktadır. Lise öğrencilerimizin tümüne, üniversitemizde bölümleri yakından tanıma fırsatı sağlanmaktadır. Bu doğrultuda öğrencilere hedef kartları hazırlanarak  çalışmalar yapılır.

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık süreci içinde öğrenciler gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı gösterilerek, istedikleri her konuda onları yargılamadan, koşulsuz kabul edilerek dinlenilir. Onlara açık ve dürüst davranılarak, çeşitli konularda sağlıklı karar verebilmelerine yardımcı olunur.

 
 
 

Kadromuz